Home

Blog

Předsevzetí jsou fajn, ale kam se poděly sny?

1 komentář Blog Novinky

Nový rok je za dveřmi. To, co bylo letos pomyslně končí a jde se dál. Ideální čas na tvorbu vizí, nová dobrodružství, aktivity. Vision board si na Nový rok tvořím už léta. Není vůbec špatné dát své vize na papír a pěkně si to tam do pavoučí mapy uspořádat.

Ale dneska jsem objevila při úklidu v „papírech“ svoji přihlášku na studium vysoké školy z ledna roku 2008. Chtěla jsem jít na studiu hudebního managementu. V záhlaví bylo: Charakteristika mojí studijní motivace. Odpověď : Realizace mých nápadů a projektů v praxi. … Uplatnění mých povahových rysů komunikativnost, houževnatost, cílevědomost a organizační schopnosti. …. Cíl: organizátor nejrůznějších kulturně – hudebních projektů. Na konci A4 dopisu – Hudbu, které se věnuji většinu svého života pokládám pro moji osobu za nepostradatelnou.

Wow. Takhle nadupaný, pozitivní dopis, plný vizí, nápadů a touze po realizaci jsem úplně zapomněla, že jsem někdy psala.

Ani nevím, kde se vzala ta chuť a odhodlání…? A kde jsem to v sobě pohřbila? Komu jsem dovolila, že to ve mně pohřbil?

Možná na přijímacích zkouškách, kdy jsem se s paní zkoušející přela o tom, kde je a není v operách B. Martinů obsazen akordeon. Ona chtěla slyšet X a já jí tvrdila, že naprosto přesně vím, že je v Y, protože jsem ji zrovna hrála v divadle. No je to blbý, když uděláte z profesora blbce a on musí mít pravdu. Ještě blbější je to při zkouškách. Ano, hádáte správně, na studium jsem nebyla přijata, a to 2x. Pak jsem si řekla, že je to pod moji úroveň a studovala jiný obor. Nicméně, co jsem to vlastně chtěla dělat? Hrát, organizovat, plnit si sny.

To všechno dělám, ale více méně ve „volném čase“. Na úkor času s mojí rodinou. Na úkor vlastní finanční svobody. Protože mé náklady zatím vždycky převálcovaly příjmy, nebo tzv. šul – nul. Ono točit CDčko, nebo kupovat a servisovat nástroje a naše hudební „serepatičky“ není zadarmo. A tak už jsme několik let nebyli na dovolené, i když bychom to potřebovali jako sůl.

V mojí práci, kde jsem vydělávala peníze, jsem ztvrdla v systému s dětmi. Ano má to přínos, to bez pochyby. Předávání zkušeností, motivace dětí atd. Ale každý učitel se čas od času těší na prázdniny, protože systém nabízí masáž především psychickou. Dětská duše dokáže být „vysavačská“ první kategorie. I když děti máte moc rádi, i když máte dobré zázemí a vstřícné šéfy.

problém nastává, pokud jsou děti k něčemu nuceni. Něčemu, co je nezajímá a co sami nechtějí. A vy je vlastně musíte něco naučit, ne? Rodiče to chtějí, systém to chce. Ale kam se podělo chtění dětí, o které vlastně jde? Povím vám to: Do háje zelenýho.

Takže vlastně děláte službu dětem, tedy jejich rodičům, že je vzděláváte. Ale na děti se dost často zapomíná, protože se jich málokterý rodič, nebo učitel zeptá, nebo smí zeptat, zda je to baví. Takže jediný spokojený je systém. Jedete v kolečku školního roku jako křeček, chystáte přehrávky a těšíte se na Vánoční prázdniny jako na smilování. To vás to chvíli vyplivne a pak zase znova. Roky, desetiletí a pak se těšíte na důchod, až vám bude 65 a konečně si odpočinete.

Teda. V tomhle jsem jela 10 let. Teď si „válím šunky“ na mateřské a sním o podnikání.

Které by to zastavilo. Kde bych dokázala snít ty nejodvážnější sny. Kde bych dokázala tím, co umím už léta. Nikoliv tím, co musím, učinit šťastnou sebe i ostatní. A hraní na akordeon v tom má své místo. Prvním krokem jsou noty Veselý akordeon, které jsem vydala minulý měsíc a je o ně zájem. A to mně dělá opravdu šťastnou. Můžete si je zakoupit zde: https://klaraakordeon.cz/produkt/noty-vesely-akordeon/

Chci dělat věci po svém. Nebaví mne šlapat brázdu. Nebaví mne pracovat a tlachat „o ničem“ s lidmi, kteří o to nestojí. Jen proto, abych společensky vyhověla. Nebaví mne pomyslně mluvit 100x do židle, nebo sypat hrách na zeď.

Je čas se rozhodnout, jít za svými sny a opustit svůj strach.

Přeji Vám to všem z celého srdce, ať se Vám podaří najít ten Váš SEN a překonat ten váš STRACH.

Hodně odvahy přeju sobě i Vám nejen v roce 2019

Vaše Klára

PS: V příloze malý pomocník, jak ke svým snům dospět systematicky a postupně. Den za dne, týden za týdnem, vize za vizí. Měsíční plánovací diář pro Vás ZDARMA ke stažení na mých stránkách. https://klaraakordeon.cz/produkt/mesicni-planovaci-diar-pdf-zdarma/

 

1 comment

  1. držim palce a moc…. Klárko, jste velice šikovná a každé Vaše vystoupení co jsem viděla jsem si vážně užila…jen tak dál Míša Mičková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *