Home

Projekty

Album již v prodeji

Supraphone E-shop

Klára Veselá sólo – Hrát a zpívat

 • Release date: 3 března, 2017
 • Label: Supraphone
 • Catalog #: BZ01307

Písničky a skladby Kláry Veselé jsou nadžánrové, protože akordeon je opravdových hudebním chameleonem. Přesto ji můžeme zařadit do stylů world music, šanson i folk. Klára zpívá a hraje s radostí, energií a vášní, kterou dokáže rychle proměnit v procítěné hudební plochy. Inspiruje se rytmikou argentinského tanga a je ovlivněna francouzskými valčíky a italským jazzem. To vše spojuje její jihomoravské cítění.

V roce 2012 vydala své první CD Vlnohraní (vydal Cimbal Classic), které zachycuje čistě akordeonové skladby, ale i první autorské šansony.


Vystudovala brněnskou konzervatoř, obor akordeon, zpěv a hudební vědu v Brně. Má za sebou pestrou koncertní i studiovou spolupráci s kapelami Cymbelín (CD Těba), Tomáš Kočko (CD Poplór, Velesu) a orchestr, Bezobratři, Cimbal Classic (CD Malý kousek nad zemí), Alband J. A. Kronka. Dále účinkovala v orchestrech brněnských divadel (Národní divadlo Brno, Městské divadlo Brno, Husa na provázku, spolupracovala s fransouzským šansoniérem Joelem Brosem (Avant de partir), Zorou Jandovou (CD Fifty fifty), Světlanou Nálepkovou, Chantal Poulain, Marií Puttnerovou, smyčcovým kvartetem Indigo Quartet a s mandolínistou Martinem Krajíčkem.

Momentálně vystupuje jako zpěvačka argentinského tanga se souborem Tango Quartetto Re. Campo a sólově i v duu s kytaristou Lucianem Mayacim představuje šansonový projekt a CD Hrát a zpívat.

 1. 1

  Valčík na tři

 2. 2

  Snídaně

 3. 3

  Knoflíky

 4. 4

  Kocour

 5. 5

  Holky

 6. 6

  Výzva k tanci

 7. 7

  Novoluní

 8. 8

  Tango

 9. 9

  Černobílá

 10. 10

  Nová

 11. 11

  Neodcházej

 12. 12

  Lidová

 13. 13

  In France Style