Home

Projekty

Toto album je v prodeji

Indies E-shop

Vlnohraní

  • Release date: 09. 11. 2012
  • Label: Štrunc Dalibor
  • Catalog #: CC013-2

Album Vlnohraní je prvním počinem mladé akordeonové virtuózky a písničkářky Kláry Šmahelové. Akordeon v jejích rukou je láskou spoutaný živel, který vydává své emoce a svou chvějivou energii v souladu s nejpřirozenějším muzikantským cítěním. Hladina jejího hudebního projevu dokáže být průzračně čistá, klidná a procítěná, aby se vzápětí zčeřila vlnkami dravých rychlých tónů, ovšem mistrovsky ukázněných pevným rytmem a jasnou hudební představou. Akordeon lze s jeho výrazovými možnostmi uplatnit v odlišných žánrech. Na CD Vlnohraní uslyšíte styly u nás stále ještě netradiční: italský melodický jazz, francouzský valse musette, argentinské tango i písně Kláry Šmahelové.

Klára Šmahelová nám dává naslouchat jak hudbě, která proudí z toků známých, světově respektovaných a jejímu nástroji nakloněných autorů, tak i písničkám, které se začínají rodit v probouzejících se pramenech jejích vlastních hudebních představ. Nad chytlavými tóny nástroje maluje slůvka do obrazů upřímného, čistého, dívčího vidění, které nic nepředstírá a na nic si nehraje. Domalovávat tyhle obrázky bude Klára celý život. Má na to dost času, talentu a píle. Tohle CD je jenom prvním rázným krokem k tomu, aby vlnkové plíce jejího akordeonu nasávaly sebevědomě svěží vzduch a rozdávaly radost – jak širokému muzikantskému srdci, na kterém se hřejí, tak i nám všem, vnímavým a natěšeným posluchačům.

Klára Veselá/ Letní den (Klára Veselá – akordeon, Martin krajíček – mandolína, Jaroslav Panuš – kontrabas)

P. S. Za dvanáct let, co učím na brněnské konzervatoři, jsem viděl a slyšel spoustu skvělých mladých muzikantů, ale Klára patřila k těm vzácným, kteří jsou se svým nástrojem srostlí v jedno tělo a jednu duši. Pokud vás hudba Kláry Šmahelové a jejich hudebních přátel při poslechu CD Vlnohraní zaujme, neváhejte a zajděte na živý koncert. Dostanete dárek v podobě ještě dalšího hudebně-vizuálního rozměru. Mladou ženu, jejíž ruce se mění v knoflíková křídla a která má sílu povznést vás s sebou do oblak, prostě musíte vidět.

Dalibor Štrunc

Klára Veselá

Jsem zpěvačka, akordeonistka a lektorka akordeonu. Miluji zpěv a hru na akordeon. Koncertování je mojí velkou vášní. Současně mě baví předávat své zkušenosti dál. Učím, jak hrát na akordeon hravě a zdravě.
Můj příběh si přečtěte zde >>