Home

Blog

Můj rok za dob Covid- 19

Žádné komentáře Blog Novinky

Na začátku každého roku mám tendenci k zastavení, klidu, naplánování svých cílů, úklidu v domě i v sobě a v hledání dalších cest s novou energií.

Letos jsem v podstatě nastartovala rychlostí na 200%. Asi ten rok Vodnáře opravdu rychle proudí.

Poslední rok nebyl snadný. Ale jsou horší věci, než zpěvačka, která nesmí zpívat.

Dnes vím, že při mých dosavadních projektech si vezme posledních 10 procent práce 90 procent času.
Ty konce bývají zdlouhavé a už už se to blíží a a a pořád ne. Věřím a nic jiného nezbývá, než věřit. Že se celá situace dnešní doby blíží k lepším zítřkům.
A věřím, že spousta lidí mohla najít na té karanténě a domácí izolaci i pozitiva.
Tak místo nadávání pojďme zrekapitulovat to, co se nám vloni povedlo.
Myslela jsem, že se v podstatě nic nestalo. Ale není tomu tak.
A vím, že rok 2021 přinese zase nové, ostatně jako vždy.

Během časů  Covid- 19 se mi povedlo:

1) Tak já se naučila letos vařit. Od března vařím každý den čerstvý oběd celé naší smečce, takže konečně už umím: hovězí guláš, knedlíky, omáčky, rohlíky i vánočku.
2) Lockdown mě dokopal do Video Školy na akordeon, kterou v hlavě nosím už tři roky. Sice to není ukulele, které teď evidentně fičí, ale zase těch škol nebude snad tolik, jako pro ukulele a ty „své“, kterým to pomůže, si najde.
3) Stala se ze mne poradkyně ve výběru akordeonu, no hurá! Těch X akordeonů, které jsem si sama koupila a prodala s tím, že TENHLE, je už poslední. Ha, ha… Všechny ty veletrhy hudebních nástrojů, cesty do Itálie, semináře mezinárodních učitelů, workshopy a složka diplomů, které hajají v pravém šuplíku mého psacího stolu, měla něco do sebe. Dnes můžu říct, že mám dostatek informací k tématu – akordeon. 🙂
4) Natočila jsem digitální EP Hladina s Karlem Macálkou, které vzniklo díky jedné jediné písni Anděl a nebylo v plánu. Prostě krásný čas tvoření, ke kterému mne ten Anděl dovedl.
5) Naučila jsem se daleko lépe pracovat s webem, videem, foťákem, mobilem, midi, YouTube kanálem a vůbec technologiemi, které teda ale fakt nemusím.. Učím se. A to mě baví. Učit se.
6) Denně ujdu – podle mých nových chytrých hodinek – kolem 10 -12. 000 kroků. Což  mi přijde dobrý na ženu v domácnosti. 🙂
7) Dneska jsem po 3 letech zaparkovala auto do garáže. Ta byla plná pořád nových a starých věcí. Jsem ráda, že to vyklízení a někdy nekonečné uklízení má výsledek.
8) Překonala jsem zdravotní problémy, které se táhly půl roku. Nebyly vážné, ale otravné a vleklé. Sežrala jsem tolik antibiotik, co celý život ne. Jako jsem ráda, že mám ta těhotenská kila dole. Ale jsem taky šťastná, že zase rozpoznám chuť okurky od mrkve…
9) Mým novým logem „značky“ klaraakordeon je srdce. Dvojité srdce, které symbolizuje moji neutuchající lásku k hudbě, k mému dětskému snu a k akordeonu. Dnes už vím, že několikaměsíční odstávka (ať už těhotenská, poporodní, nemocenská, nebo covidová) není rozhodující. Důležité je to, co máme ve svém srdci.
10) Všechna CD, které jsem sama vydala – tedy Hrát a zpívat (2017), Delicia (2019) i Hladina (2020) vyšla u Supraphonline ke konci roku 2020 !!! Můžete je streamovat ve 200 obchodech na celém světě a hlavně, jsou tam ukázky. 🙂

No a co se chystá?

11) Během ledna chystám další dvě video školy. Napsala jsem krásný cyklus lehkých etud pro akordeon a chystám velkou, ale velkou novinku. Která bude prostě pecka, ale ještě je to tajemství.
Přeji klid uvnitř Nás i v době neklidu.
A užijme si obyčejné hezké chvilky s nejbližšími, protože ty jsou pak těmi neobyčejnými zážitky, na které se vzpomíná.

Klára Veselá

Jsem zpěvačka, akordeonistka a lektorka akordeonu. Miluji zpěv a hru na akordeon. Koncertování je mojí velkou vášní. Současně mě baví předávat své zkušenosti dál. Učím, jak hrát na akordeon hravě a zdravě.
Můj příběh si přečtěte zde >>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *