Home

Blog

Zhluboka dýchat, prosím

Žádné komentáře Blog

Dýchání je tak automatické, že nad ním nepřemýšlíme. A přece bez něj nelze být. A přece dokáže být opravdu kouzelné a uzdravující, uvolňující a čistící. Když se na to ovšem dokázeme a chceme soustředit.
S dechem pracuji od mala, jako zpěvačka.
Později jsem se učila tzv. brániční dýchání, pro zpěv opery a pak jógové hluboké dýchání. Které teda má mnohé společné.
Schválně ale umíme s dechem vědomě pracovat?

Kdy vám naposledy někdo řekl, teď se zhluboka nadechnout a pomalý výdech. ? Mně to říká jen můj fyzioterapeut. S každým hlubokým výdechem lze tělo a jeho části krásné uvolnit. Chce to trochu cviku, ale jde to.

Slovní spojeni „vydýchej se“ často říkám synovi, který tak lépe zvládá své emotivní výkyvy, jako např. Když nechce jít ven, nebo domů, spadne, nebo nechce z hřiště atd. Nechci potlačovat jeho emoce. Zkouseli jsme mlátit do polštáře a dupat, aby se vyzuřil, ale to dýchání nám oběma jde tak nějak lépe. A sám se tím učí uklidňovat.

Teď jsem se dokonce dočetla o uzdravujícím dýchání. Tzv. Win Hoffova metoda. Kolem mne se s ni doslova roztrhl pytel. Je spojena s otužováním, což momentálně nemám v plánu, ale nikdy neříkám nikdy 😀 . Internet je toho plný, tak jsem si našla tento systém dechu a vyzkoušela ho sama na sobě, když jsem byla nemocná, unavená a nevyspala. Výsledek? Věřte nevěřte, opravdu to funguje. Bylo mi líp, únava byla menší, nálada se zlepšila.

Tím chci jen poukázat na mocné samooudravné pochody našeho těla.
Protože si myslím, že pomocí si ve většině případů našich problémů nedokážeme sami.

Jen je třeba se zastavit, popřemýšlel si a najít “ jádro pudla“.
Přeji vám klidný čas a schválně, zaměřte se na svůj dech a vědomě ho zkuste prohlubovat a protahovat.
Procvičite si plíce,okysličite tělo a hlavně se uvolnite.
Dechovému okénku zdar😀

Klára Veselá

Jsem zpěvačka, akordeonistka a lektorka akordeonu. Miluji zpěv a hru na akordeon. Koncertování je mojí velkou vášní. Současně mě baví předávat své zkušenosti dál. Učím, jak hrát na akordeon hravě a zdravě.
Můj příběh si přečtěte zde >>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.