Home

Artists

Solo project

„Akordeon se v jejích rukách stává hudebním chameleonem.“

Písničky a skladby Kláry Veselé jsou nadžánrové. Akordeon se v jejích rukou stává opravdovým hudebním chameleonem. Klára zpívá a hraje s radostí, energií a vášní, kterou dokáže rychle proměnit v procítěné hudební plochy. Inspiruje se rytmikou argentinského tanga a je ovlivněna francouzskými valčíky a italským jazzem. To vše spojuje její jihomoravské cítění. V roce 2012 vyšlo její první CD Vlnohraní (vydal Cimbal Classic), které zachycuje čistě akordeonové skladby, ale i první autorské šansony. Dále představila autorský písničkářský projekt a CD Hrát a zpívat (2017). Ve formaci Klára Teselá trio vydává CD Delicia, 2019. Spolupracovala také s legendou české folkové scény Karlem Macálkou na digitálním EP Hladina.

Vystudovala brněnskou konzervatoř, obor akordeon, zpěv a hudební vědu v Brně. Má za sebou pestrou koncertní i studiovou spolupráci s kapelami Cymbelín (CD Těba), Tomáš Kočko (CD Poplór, Velesu) a orchestr, Bezobratři, Cimbal Classic (CD Malý kousek nad zemí), Alband J. A. Kronka. Dále účinkovala v orchestrech brněnských divadel (Národní divadlo Brno, Městské divadlo Brno, Husa na provázku, spolupracovala s fransouzským šansoniérem Joelem Brosem (Avant de partir), Zorou Jandovou (CD Fifty fifty), Světlanou Nálepkovou, Chantal Poulain, Marií Puttnerovou, smyčcovým kvartetem Indigo Quartet a s mandolínistou Martinem Krajíčkem. Jako zpěvačka spolupracovala se souborem argentinského tanga Tango Quartetto Re. Campo. Vystupuje sólově i v duu s kytaristou Lucianem Mayacim.

Klára Veselá Solo project pdf.

Klára Veselá Solo project doc.

Foto Solo project

Střední verze

Písničky a skladby Kláry Veselé jsou nadžánrové. Akordeon se v jejích rukou stává opravdovým hudebním chameleonem. Klára zpívá a hraje s radostí, energií a vášní, kterou dokáže rychle proměnit v procítěné hudební plochy. Inspiruje se rytmikou argentinského tanga a je ovlivněna moravskou hudbou, francouzskými valčíky a argentinským tangem. V roce 2012 vyšlo její první CD Vlnohraní (vydal Cimbal Classic), které zachycuje čistě akordeonové skladby, ale i první autorské šansony. Písničkářský projekt nabízí CD Hrát a zpívat (2017). Dále vydala s  CD Delicia (2019) v podání Klára Veselá Trio.

Mini verze

Písničky a skladby Kláry Veselé jsou nadžánrové. Akordeon se v jejích rukou stává opravdovým hudebním chameleonem. Klára zpívá a hraje s radostí, energií a vášní, kterou dokáže rychle proměnit v procítěné hudební plochy.