Home

Artists

Klára Veselá a Luciano Mayaci

Duo Klára Veselá a Luciano Mayaci je originální spojení dvou živlů. Ozdobí každou společenskou událost.

Písničky a skladby Kláry Veselé jsou nadžánrové. Akordeon se v jejích rukou stává opravdovým hudebním chameleonem. Klára zpívá a hraje s radostí, energií a vášní, kterou dokáže rychle proměnit v procítěné hudební plochy. Inspiruje se rytmikou argentinského tanga a je ovlivněna francouzskými valčíky a italským jazzem. To vše spojuje její jihomoravské cítění. V roce 2012 vyšlo její první CD Vlnohraní (vydal Cimbal Classic), které zachycuje čistě akordeonové skladby, ale i první autorské šansony. Nyní představuje autorský písničkářský projekt a CD Hrát a zpívat (2017). Vystudovala brněnskou konzervatoř, obor akordeon, zpěv a hudební vědu v Brně. Má za sebou pestrou koncertní i studiovou spolupráci s kapelami Cymbelín (CD Těba), Tomáš Kočko (CD Poplór, Velesu) a orchestr, Bezobratři, Cimbal Classic (CD Malý kousek nad zemí), Alband J. A. Kronka. Dále účinkovala v orchestrech brněnských divadel (Národní divadlo Brno, Městské divadlo Brno, Husa na provázku, spolupracovala s fransouzským šansoniérem Joelem Brosem (Avant de partir), Zorou Jandovou (CD Fifty fifty), Světlanou Nálepkovou, Chantal Poulain, Marií Puttnerovou, smyčcovým kvartetem Indigo Quartet a s mandolínistou Martinem Krajíčkem. Jako zpěvačka spolupracuje se souborem argentinského tanga Tango Quartetto Re. Campo. Sólově i v duu s kytaristou Lucianem Mayacim představuje šansonový projekt a CD Hrát a zpívat. Ve formaci Klára Veselá trio vydává CD Delicia, 2019. Novinkou je digitální EP Hladina, které natočila a nazpívala společně s Karlem Macálkou, 2020.

Jazzový kytarista, aranžér a skladatel Luciano Mayaci vystudoval Konzervatoř v Brně. Věnuje se autorským projektům především v oblasti jazzu, ale nebrání se různorodým hudebním stylům. Je absolventem jazzových kurzů kytaristů Milana Kašuby a Viléma Spilky. Spolupracoval s kapelami Batu (jazz/art pop rock/chanson), Panenka vyzutá (world music), Milan Kašuba a přátelé. Dale účinkoval v projektech se zpěvákem Petrem Šmiřákem, cimbalistkou Janou Schejbalovou a s malířem Vladimírem Roku 2013 vydal první autorské CD Pohádky o zrcadlech. Dále spolupracoval na CD Usínačky (2014) zpěvaček Petry Černocké a Báry Vaculíkové. Je autorem scénáře a realizace hudby filmu O sloních věcech. Spolupracuje s Divadlem Archa v Praze (Zamě zaslíbená) a s Městským divadlem Brno (muzikály Zamilovaný Shakespeare, Cikáni jsou do nebe, Evita, Bídníci, Nahá můza atd.). Spolupracuje s Filharmonií Hradec Králové a Filharmonií Brno. Jeho umělecký záběr přesahuje hudební sféru. Úspěšně působí jako umělecký kovář (ateliér Davida Černého V Praze a spolupráce s Čestmírem Suškou). Od roku 2016 se intenzivně věnuje vlastnímu projektu POKOJ 36, jenž je polyartovým pokusem o komplexní scan duše autora a její univerzální vyjádření napříč formami.

Střední verze

Písničky a skladby Kláry Veselé jsou nadžánrové, protože akordeon je opravdových hudebním chameleonem. Přesto Klára zpívá a hraje s radostí, energií a vášní, kterou dokáže rychle proměnit v procítěné hudební plochy. Inspiruje se rytmikou argentinského tanga a je ovlivněna francouzskými valčíky a italským jazzem. To vše spojuje její jihomoravské cítění. V roce 2012 vyšlo její první CD Vlnohraní (vydal Cimbal Classic), které zachycuje čistě akordeonové skladby, ale i první autorské šansony.  Nyní představuje autorský písničkářský projekt a CD Hrát a zpívat (2017) a CD Delicia (2019). Jazzový kytarista, aranžér a skladatel Luciano Mayaci vystudoval Konzervatoř v Brně. Věnuje se autorským projektům především v oblasti jazzu, ale nebrání se různorodým hudebním stylům. Je absolventem jazzových kurzů kytaristů Milana Kašuby a Viléma Spilky. Spolupracoval s kapelami Batu (jazz/art pop rock/chanson), Panenka vyzutá (world music), Milan Kašuba a přátelé. Dale účinkoval v projektech se zpěvákem Petrem Šmiřákem, cimbalistkou Janou Schejbalovou a s malířem Vladimírem Kiseljovem.

Mini verze

Písničky a skladby Kláry Veselé jsou nadžánrové, protože akordeon je opravdových hudebním chameleonem. Přesto Klára zpívá a hraje s radostí, energií a vášní, kterou dokáže rychle proměnit v procítěné hudební plochy. Jazzový kytarista, aranžér a skladatel Luciano Mayaci se věnuje autorským projektům především v oblasti jazzu, ale nebrání se různorodým hudebním stylům.

Klára Veselá a Luciano Mayaci promo doc.

Klára Veselá a Luciano Mayaci promo pdf.

Klara a Luciano Stage plan

Foto