Home

Artists

Klára Veselá – sólo

Klára Veselá je živel.

Živel, který se nenechá spoutat. Hraje si a baví se. Pracuje s energií sobě vlastní. Miluje i nenávidí. Prožívá a žije naplno. Je svá a jedinečná. Nebojí se říct, co si opravdu myslí.

Její představení je tanec slov a hudebních ploch, které vyjadřuje pomocí barev akordeonu a svého hlasu.

Její písničky a skladby Kláry Veselé jsou nadžánrové, protože akordeon je opravdových hudebním chameleonem. Přesto ji můžeme zařadit do stylů šanson a akustická hudba. Klára zpívá a hraje s radostí, energií a vášní, kterou dokáže rychle proměnit v procítěné hudební plochy. Inspiruje se rytmikou argentinského tanga a je ovlivněna francouzskými valčíky a italským jazzem. To vše spojuje její jihomoravské cítění.

V roce 2012 vydala své první CD Vlnohraní (vydal Cimbal Classic), které zachycuje čistě akordeonové skladby, ale i první autorské šansony. Pokračovala deskou Hrát a zpívat (2017), kdy začala spolupracovat s kytaristou Lucianem Mayacim. Nyní představeuje Klára Veselá Trio a novou desku  Delicia 2019.

Klára Veselá vystudovala brněnskou konzervatoř, obor akordeon, zpěv a hudební vědu v Brně. Má za sebou pestrou koncertní i studiovou spolupráci s kapelami Cymbelín (CD Těba), Tomáš Kočko (CD Poplór, Velesu) a orchestr, Bezobratři, Cimbal Classic (CD Malý kousek nad zemí), Alband J. A. Kronka. Dále účinkovala v orchestrech brněnských divadel (Národní divadlo Brno, Městské divadlo Brno, Husa na provázku, spolupracovala s fransouzským šansoniérem Joelem Brosem (Avant de partir), Zorou Jandovou (CD Fifty fifty), Světlanou Nálepkovou, Chantal Poulain, Marií Puttnerovou, smyčcovým kvartetem Indigo Quartet a s mandolínistou Martinem Krajíčkem.

Pro Pořadatele

Klára Veselá promo text v pdf